Опубліковувач

II Edycja naboru wniosków o przyznanie środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego 2024

Powiatowy Urząd Pracy w Gryfinie 
ogłasza

II EDYCJĘ NABORU WNIOSKÓW O PRZYZNANIE ŚRODKÓW REZERWY KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO 
w 2024 r.


Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) to środki Funduszu Pracy przeznaczone na finansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców.



Środki rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2024  przeznacza się na:

A.
Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej,
Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
B.

Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
C
Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie
przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
D
Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju
powiatu/ województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.  

 
Kwota środków rezerwy KFS w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Gryfinie na dzień ogłoszenia naboru to:

 10 822,52

 
Nabór wniosków będzie prowadzony w terminie 
od 26.08.2024 r.  do 13.09.2024 r.
Rozpatrywane będą wyłącznie wnioski złożone w w/w terminie

Zachecamy do składania Wniosków w wersji elektronicznej poprzez portal praca.gov.pl (dostępnej z poziomu strony internetowej PUP Gryfino https://gryfino.praca.gov.pl/  zakładka usługi elektroniczne > Wnioski o usługi i świadczenia z urzędu > Pismo do urzędu)



Pracodawca może otrzymać środki na sfinansowanie:

  1. 80% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia  w danym roku na jednego uczestnika.
  2. 100% kosztów kształcenia ustawicznego – jeśli należy do grupy mikro przedsiębiorców lub w przypadku pracodawcy niebędącego przedsiębiorcom zatrudnia poniżej 10 pracowników,  nie więcej jednak niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia  w danym roku na jednego uczestnika.

Łączna kwota środków KFS  przyznawana jednemu pracodawcy w roku 2024 nie może przekroczyć 25 000,00 złotych w przypadku mikro i małych przedsiębiorców oraz innych podmiotów zatrudniających poniżej 50 pracowników oraz 50 000,00 złotych w przypadku przdsiębiorstw średnich i dużych oraz innych podmiotów zatrudniających 50 lub więcej pracowników.


Wybór wniosków do dofinansowania będzie dokonywany w oparciu o następujące kryteria oceny:
  1. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy – źródło danych:  „Barometr zawodów 2024";
  2. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku – źródło danych: wniosek pracodawcy;
  3. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego – źródło danych: wniosek pracodawcy;
  4. w przypadku kursów - posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego – źródło danych: wniosek pracodawcy;
  5. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS – źródło danych: wniosek pracodawcy;
  6. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem środków w dyspozycji PUP w Gryfinie na realizację tych działań, przy czym w pierwszej kolejności do realizacji będą przyjmowane wnioski pracodawców: 
    1. zatrudniających poniżej 10 pracowników,
    2. nie korzystających ze środków KFS w okresie ostatnich 12 miesięcy – źródło danych: wniosek pracodawcy , rejestry PUP Gryfino.
 
POZOSTAŁE INFORMACJE:
1. Termin rozpoczęcia kształcenia ustawicznego objętego wnioskiem o dofinansowanie w ramach KFS nie może być wcześniejszy niż 45 dni od daty upływu terminu naboru wniosków wskazanego w niniejszym ogłoszeniu.
2. Finansowaniu podlegają wyłącznie działania, których realizacja rozpocznie się po złożeniu wniosku o przyznanie środków i podpisaniu umowy dotyczącej ich przyznania oraz nie później niż do 28 lutego 2025 roku. We wniosku o dofinansowanie powinno znajdować się odpowiednie uzasadnienie późniejszego terminu rozpoczęcia wnioskowanej formy kształcenia.
3.Jednocześnie informujemy, iż na dzień ogłoszenia naboru wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę, wynosi 4.300,00 zł brutto (wartość niezbędna przy ustalenia zabezpieczenia otrzymanych środków w formię poręczenia  - zg. z Regulaminem) - dla wniosków z dofinansowaniem KFS o wartości min. 2-krotnosci przecietnego wynagrodzenia
Szczegółowe informacje dotyczące naboru określa „Regulamin naboru …(do pobrania ponizej)

Załączniki

Regulamin przyznawania środków rezerwy KFS 2024
Regulamin przyznawania środków rezerwy KFS 2024.pdf 1020 KB
Wniosek o przyznanie środków z KFS_2024 - rezerwa ministra
Wniosek o przyznanie środków z KFS_2024 - rezerwa ministra.doc 401 KB
Załączniki do wniosku KFS 2024 RM nr 1-6
Załączniki do wniosku KFS 2024 RM nr 1-6.docx 72 KB
Załącznik - Formularz pomocy de minimis
Załącznik - Formularz pomocy de minimis.pdf 627 KB
FORMULARZ INFORMACJI - pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie
FORMULARZ INFORMACJI - pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.pdf 354 KB
Kluczowe obszary i branże dla powiatu i województwa 2024
Kluczowe obszary i branże dla powiatu i województwa 2024.pdf 583 KB
BAROMETR_ZAWODOW_wojewodztwo_zachodniopomorskie_2024
BAROMETR_ZAWODOW_wojewodztwo_zachodniopomorskie_2024.pdf 204 KB
BAROMETR_ZAWODOW_powiat_gryfinski_2024
BAROMETR_ZAWODOW_powiat_gryfinski_2024.pdf 210 KB

Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display